Pravidla SPORTLIFE BOULDER CONTEST 2013

SPORTLIFE BOULDER CONTEST 2013 je otevřeným závodem pro všechny lezce a lezkyně bez věkových a výkonnostních omezení, proto jsme se snažili aby pravida byla co nejjednodušší a nejsrozumitelnější i pro závodního lezení neznalé lezce. V neposlední řadě budete v kvalifikaci rozhodčími sami sobě, takže je to i tak trochu o “Fair play”.

Pravidla pro kvalifikaci:

1) Všichni soutěžící se účastní na vlastní riziko, organizátor závodu nezopovídá za možný vznik újmy na zdraví, či osobnosti

2) Děkujeme, že respektujete své spolusoutěžící, po neúspěšném pokusu uvolníte místo pro dalšího soutěžícího a  mezi pokusy jste ostatním nápomocni chytáním. Prosím dbejte na bezpečný dopad jak u svých pokusů, tak pokusů ostatních.

3) Dosažené výsledky na jednotlivých boulderech si každý ze závodníků zaznamenává do svého archu, který obdržíte u registrace. Do archu vyplníte v případě dosažení topu T, v případě dosažení zóny Z a v posledním poli uvedete počet pokusů, kterými bylo topu či zóny dosaženo. Po dolezení kvalifikace odevzdáte arch ke zpracování.

4) Bouldry budou ohodnoceny podle obtížnosti do čtyř kategorií, tj. těžší boulder má vyšší koeficient bodového ohodnocení. (kat.1 – x 1, kat.2 – x 1,25, kat.3 – x 1,5, kat.4 – x 1,75)

  • Top držený oběma rukama 30 bodů – za každý pokus odečti jeden bod
  • Zóna držená  15 bodů – za každý pokus odečti jeden bod

Příklad:

boulder kat.1 – top třetím pokusem

body = (30 /body TOP/ x 1 /koef. obtížnosti/ ) – 2 = 28

boulder kat.4 – zóna pátým pokusem

body = (15 /body TOP/ x 1,75 /koef. obtížnosti/ ) – 5 = 21,25

5) Boulder zahajuj vždy držením označeného chytu / chytů. Za dosažení zóny se považuje stabilní držení označené zóny,  za TOP se považuje stabilní držení označeného chytu oběma rukama.

6) Arch s dosaženými výsledky kvalifikace musí být odevzdán ke zpracování nejpozději ve 14.00

7) všechny bouldery se lezou FLASH, v průběhu kvalifikace závodníci vzájemně sledují své pokusy, v okamžiku zahájení kvalifikace budou bouldry vysvětleny, těžší budou předlezeny

8) pro kvalifikaci bude připraveno celkem 12 vyznačených bouldrproblémů (odlišení barvou chytů + na profilech bude k dispozici schéma)

Pravidla pro finále:

1) Soutěžící lezou všechny bouldery OS

2) Do finále postupuje 6 nejlepších lezkyň a 6 nejlepších lezců z kvalifikace

3) Muži i ženy lezou postupně tři finálové bouldry

4) Bodové hodnocení zůstává shodné jako u kvalifikace, na jeden bouldr je časový limit 4 minuty, maximálně 5 pokusů

5) Vítězí lezec / lezkyně s nejvyšším bodovým ziskem. V případě shody rozhoduje výsledek dosažený v kvalifikaci.

Organizátoři si vyhrazují právo pravidla v průběhu přípravy závodu upravit, či zpřesnit, tak aby v okamžiku konání závodu byla všem srozumitelná. Případné podněty prosím neváhejte zaslat formou komentáře. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>