Martina Kratochvílová stříbrná na MSJ v drytoolingu

Vynikajícího výsledku dosáhla na Mistrovství světa juniorů Martina Kratochvílová. V kategorii žen 18 – 22 let si dolezla ve švýcarském Saas Grund pro stříbrnou medaili a stala se tak pro rok 2013 juniorskou vicemistryní světa.

Mistrovství světa juniorů v drytoolingu se oficiálně konalo zcela poprvé. Českou republiku na něm zastupovali Martina Kratochvílová a Petr Hartmann, Oba lezou v kategorii 18 – 22 let, takže se juniorských závodů mohou účastnit i v příštím roce.

V první kvalifikaci se perfaktně zadařilo Petru Hartmannovi, který dal jako první ze závodníků Top. Naopak s výkonem v první cestě nebyla spokojená Martina, která se s velmi dobrým časem něšťastně shodila v lehkém místě technickou chybou.

Video: Kvalifikace Saas Grund 1.část

V druhé cestě se Petrovi opět podařil Top, ale bohužel nestihnul cvaknout a přiložit v časovém limitu. Tato drobnost jej v konečném důsledku stála postup do finále, které si vyrovnaným výkonem rozhodně zaslouřil. Celkově 12. místo je velmi pěkným výsledkem a příslibem do budoucna. Martina zalezla ve druhé cestě perfektně, dolezla do Topu, kde shodně jako Petr nestihla v limitu cvaknout. I tak ji však na této cestě překonala pouze domácí Petra Klinger a Martina tak postupovala do finále ze třetí pozice.

Ve finále se Martina po trochu nervózním začátku perfektně srovnala a suverénně si dolezla s časovou rezervou do Topu. Bronzová medaile byla jisté a tak jsme už jen čekali, jestli náhodou ještě nezmění barvu. Následující závodnice Ekaterina  Koscheeva zůstala zhruba dva metry pod Topem, takže před poslední závodnicí už mohla být Martina nejhůře druhá. Domácí Petra Klinger svou šanci nepustila a do Topu dolezla s časovou rezervou na výsledek Martiny.

Každopádně stříbrná medaile z prvního oficiálního mistrovství světa juniorů v této disciplíně je velmi vydařený výsledek a povzbuzení do tréninku.

Videa z kvalifikací a finále lze shlédnou na youtube, uživatel climbingschool.

Příspěvek byl publikován v rubrice novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *