Sportlife Boulder Contest již tento týden

Ve čtvrtek ráno se otevřou brány brněnského výstaviště a bude zahájený už 11. ročník veletrhu Sportlife. Letos se na Sportlife opět vrací lezecký závod a to v podobě Sportlife Boulder contest. Takže v sobotu můžete vyrazit do pavilonu V brněnského výstaviště, kde je připraven i další zajímavý doprovodný program, který si užije nejen lezecká veřejnost, ale také mladší návštěvníci.Sportlife Boulder Contest

Aktuálně je k závodu přihlášeno 52 závodníků v kategorii mužů a 15 závodnic v kategorii žen. Tomáš „Svišť“ Pilka dnes zvednul profily, zítra se doplní dopadiště a začnou stavět bouldry. Hlavním stavěčem je Silva Rajfová, které budou pomáhat i Věrka Kostruhová, Tomáš“Svišť“ Pilka, Jirka Čermák a Radek Lienerth. Přeci jen postavit dvanáct kvalifikačních kousků a pak čtyři dobré finálovky dá celkem práci. Každopádně i pokud nebudete závodit dává startovní listina najevo, že se bude na co koukat.

Kvalifikace se začne lézt od 10:00, finále by mělo propuknout po třetí odpoledne. Kvalifikační cesty budou od 5A do 7B, finálovky… Tak to se uvidí J

Pěkné ceny do závodu věnovali HUDY sport, Tendon, Saltic, Triop, BLACK DIAMOND a Montana. Na organizaci závodu přispěli CK V-Tour (distributor OeAV sekce Edelweiss) a horolezecká škola ClimbOn (distributor OeAV sekce Austria). Z výstavbu boulderingové stěny děkujeme Pilka Kameny – lezecké stěny.

Propozice závodu: http://drytoolcup.eu/sportlife-bouldercontest-2013/propozice-sportlife-bouldercontest-2013/

Profily na závod už jsou na místě

Prezentace a horolezecké osobnosti doprovodného programu

Z dalšího doprovodného programu Sportlifu (celý program: http://www.bvv.cz/sport-life/sport-life-2013/doprovodny-program/kompletni-doprovodny-program/ ) bych určitě doporučil promítání Marka Holečka o expedici Gasherbrum 2013 (v pátek od 15:00 do 16:00), v sobotu pak prezentaci Robina Kalety o freeridu nejen na Aljašce (15:15 až 16:00). V neděli pak promítání Pavla „Bači“ Vrtíka o zajímavých výstupech v Alpách (13:00 – 14:00) a Jirky Švihálka o skiextrémech v Peru (14:00 – 15:00).

V rámci Sportlifu také bude pokřtěna také nová knížka Radka Jaroše o jeho expedicích a pokud budete chtít mít výtisk i s podpisem autora budete mít možnost v sobotu od 13:00 do 13:30.

Možnost aktivního vyžití

V prostorách pavilonu V je připraveno několik lanových aktivit, které jsou díky prostředí pavilonu velmi atraktivní. Asi nejzajímavější je více jak 100 m dlouhá lanovka, svůj odhad i odhodlání můžete vyzkoušet na tarzaním skoku (letos nastavitelný výškově i vzdálenostně) nebo si dát traverz po více jak 25 m dlouhém Barmském mostu.

Lanovka v prázdném pavilonu (pátek 1.11.2013), vzdálenost jízdy cca 105 m

Ve čtvrtek a pátek můžete na lezecké stěnce vyzkoušet vybrané modely lezeček La Sportiva a Triop, v sobotu a ndeděli budopu boty k dispozici u boulderingové stěny, kde je bude možné vyzkoušet v průběhu kvalifikace Sportlife Boulder contestu a v neděli při volném lezení, kdy budou opět nahozeny kvalifikační i finálové bouldry. Takže pokud nezvládnete závodit v sobotu, můžete si velmi dobře zalézt v neděli.

Novinkou drytoolingového sektoru jsou letos dvě stěnky 8 x 2 metry. Jedna mírně převislá a jedna ukloněná. Nahozené varianty mají od M5 do M9 a dokonce jsou připraveny dvě linie pro lezení od spodu. Na vyzkoušení budou k dispozici zbraně od BLACK DIAMOND a drytoolingové lezečky od TRIOPu, řada směrů je však upravena i tak aby šli lézt i bez maček v lezečkách nebo botách.

Lezecká stěnka a drytoolingový sektor. Stěna dvě linie TR (3 – 4UIAA), drytooling 7 linií TR, 2 linie odspodu (M3 – M9)

S partnerem HUDY sport jsme připravili soutěž o batohy Deuter. Každý účastník vyplní registraci soutěže a pokud vyleze alespoň jednu z cest až na vrchol bude zařazen do slosování. Celkem budeme soutěžit o čtyři batohy Deuter.

Co se týče vstupu na veletrh mají jej závodící na Boulder Contestu zdarma, ostatním doporučuji vyplnit předregistraci https://registrace.bvv.cz/cs/veletrhy/sport-life-bike-brno-caravaning-dance-life-expo-2013/krok-1 . Tato předregistrace je levnější, než běžné vstupné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Boulder contest, novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *